הפלגות ביאכטה – לכל המשפחה!

היום גם לאנשים שאין חברים עשירים עם יאכטה, יש אפשרות לצאת לשייט, וליהנות מחוויה שאין שנייה לה. הפלגה ביאכטה לוקחת אתכם, מעבר למציאות, למקום ישוב, אל הים הפתוח הכחול והעמוק. אל האופק הנוגע בשמיים, לעולם אחר של מים, בלי לחץ, בלי עבודה. התנתקות מוחלטת בלב ים. זו הסיבה שבגללה אנשים אוהבים לשבת ולהסתכל על הים, הם נרגעים מעצם זה שהם רואים אותו רגוע. כאשר הים סוער, הוא גם משפיע על אנשים, הם מתפעלים מהגלים הגבוהים ומעוצמתו הגדולה, אבל הפלגות ביאכטה עושים רק בימים של מזג אוויר טוב. לאנשים שיש יאכטה, בילוי עליה הוא משהו יום יומי. הם אלה שבחרו את הים כמקום הבילוי להם, ומבחינתם זה עדיף כל מסעדה. גם כאשר הם ייסעו לחו"ל, הם יפליגו ביאכטות לאורכן של נהרות, כי מי שאוהב ים, לוקה בחיידק נפלא של אוהבי טבע. יש מי שאוהב הרים ויש מי שאוהב את הים.

יאכטה מלכותית

יאכטה היא כלי תחבורה ימי, שהיה שמור בעבר למלכים ונסיכים. היום, במקומות רבים בעולם מנציחים ומקדשים את תרבות השייט ביאכטות ובאוסטרליה אף תקיים כל שנה מרוץ היאכטות סידני-הובארט. יש היום שני סוגים של יאכטות. יאכטה מפרשית ויאכטה הפועלת על מנוע. אורכה של היאכטה יכול להגיע עד עשרות מטרים ורובן הוקמו באורך של 7-14 מטרים. מקור המילה יאכטה הוא מהולנדית עתיקה והכוונה הייתה לספינת מרדפים. יש סוגי יאכטה הבנויות מגוף אחד צף, המגורים, המחסן ושטח המחיה נמצאים כולם באותו נפח של ציפה. האיזון של יאכטה מסוג זה מתבצעת ע"י הנחת משקולות כבדות בתחתיתם. יש גם יאכטות מסוג קטמארן שיש לו שני גופי ציפה ויש יאכטה בעלת 3 גופי ציפה ושמה הוא: טרימארן.

חם חם, אז יוצאים להפלגה בים!

התחום של הפלגות ביאכטה פופולארי בעיקר במדינות חמות כמו ישראל. אין כמו יציאה אל הים, לשאוף בריזה בריאה בימים של חמסין. וככל שמעמיקים להפליג כך הרוח יותר קרירה ונעימה. טיולי יאכטות הפכו לפופולריים מאוד בקרב משפחות שרוצות ליהנות יחד מחוויה מיוחדת, ולא עוד טיול ברכב. יש הפלגות ביאכטה במהלך מתקיימות הצעות נישואין רומנטיות על הסיפון מול השקיעה ויש קבוצות של חברים שמתארגנים ויוצאים אל הים הפתוח לשייט תענוגות ביאכטה וגם אוכלים ונהנים כמו ממסיבה אחת גדולה. רק שהיא מתקיימת על הים, שומעים את הרחש של הגלים, רואים את הדגים, הסלעים ומרגישים לגמרי בעולם אחר.

קראו גם על: טיולי סוסים